Listopad 2015

Lene Kaaberbøl - Informace

17. listopadu 2015 v 11:35 | Will |  Autoři W.
Dnes Vás seznámím s dánskou autorkou Lene Kaaberbøl, která nám napsala řadu nádherných knížních příběhu našich Witch.
Jedná se o ty nejznámější jako je řada Střepy času a knihy o každé čarodějce.
Lene je Skopec jako Taranee, a proto by jejím živlem klidně mohl být Oheň. Už jste četly Srdce Kondrakaru či Pekelnou hudbu? Nebo další z knih o magických dobrodružstvých čarodějek? Dnes máte štěstí, protože se na stránkách Witch můžete setkat s jejich autorkou, dánskou spisovatelkou Lene Kaaberbøl, která se narodila 24.3.1960. Lene už jako teenager snila o tom, že své knihy uvidí na stáncích a na pultech knihkupectví. Když ji bylo 15, vyšly ji už dvě knihy. Od té doby pořád píše a stala se nejoblíbenější spisovatelkou fanstasy románů ve Skandinávii.
Která z první série knih je tvá nejoblíbenější?
Je těžké vybrat jednu jedinou. Dobře se mi psalo všech pět. Z hrdinů jsem měla nejraději Dannyho Salamandra a pana a paní Kadeřavých.
Kterou Čarodějku máš nejradši?
Mám ráda Irmin humor a její noblesu, na Hay Lin obdivuju kreativitu a energii, líbí se mi Corneliina přímočarost...Ale kdybych si musela vybrat jednu z nich, byla by to Will. U ní se kombinuje mimořádná citlivost s houževnatostí, je úžasně vynalézavá i v té nejobtížnější situaci.
Kdy ses poprvé zamilovala?
Jmenoval se... Filip. Chodili jsme společně na hodiny jezdectví. Tenkrát mi mohlo být asi tak 12. On dlouhou dobu vůbec netušil, že existuju. A pokud jde o první pusu - tu jsem dostala od jistého Johna, v křoví, a bylo mi 8. Lene má nejraději žlutou barvu, i když ji moc nesluší! Proto se většinou obléká do modré nebo zelené.
Co ti udělá radost?
Mám ráda dny, kdy svítí sluníčko, ráda si připravím hrnek dobrého čaje k snídani, ráda se směju se svými přáteli nějaké veselé komedii. Když to tak vezmu, jsem v pohodě, protože mám talent být šťastná!
Jaké jsou tvoje koníčky a záliby?
Miluju sport - jogging, volejbal. Dobře mi jde petanque - francouzská hra s koulemi. Dokonce jsem před pár lety získala stříbrnou medaili na mistrovství světa.
Jaké knížky čteš nejraději?
Mám ráda knihy od Tolkiena, Astrid Lindgrenové a samozřejmě knížky o Harrym Potterovi! Lene Kaaberbøl získala od firmy Walt Disney cenu ,,Nejlepší autor 2002" za svých pět magických novel Srdce Kondrakaru, Pekelná hudba, Plamen moře, Zelená magie a Dračí vítr.
Jakým heslem se řídíš?
Můj tatínek říkává: ,,Lepší je zapálit tenoučkou svíčku, než brečet potmě!"
-----
Lene je autorkou i dalších čytř knih z řady Střepy času: Kamenný sokol, Spáry orla, Stín sovy a Zlatý fénix. Všem správným čarodějkám vřele doporučujeme, aby si tyhle knížky přečetly. Opravdu stojí za to! Nejnže jsou napínavé a doře napsané, ale dozvíte se z nich o pětici hrdinek věci, které v komiksech nenajdete!

Informace poskytnuty z časopisu 11/2004
Návod na výrobu křídel

8. listopadu 2015 v 22:38 | Will |  Zajímavosti