Červenec 2015
Moje kompletní sbírka speciálů W.I.T.C.H.

22. července 2015 v 14:23 | Will |  Moje časopisy a knihy W.
Ahoj, dnes bych vám chtěla představit moji kompletní sbírku všceh speciálů Witch+samolepková alba, kalendáře, které řadím mezi speciální vydání časopisů Witch. Opět doma mám všechny speciály, které kdy v České republice vyšly. Vycházely od roku 2002, kdy vyšel pvní speciál Halloween, až po rok 2010, kdy vyšly poslední dva speciály Jensenova taneční akademie. Speciály jsem fotila všechny pohromadě na jednom místě (ne jednotlivě jako třeba u časopisů), protože už jsem jeden takový článek na blog dávala. Mám doma 29 speciálů Witch z toho 3 samolepková alba a 5 speciálů s kalendářem. Pod celým článkem můžete vidět náhled. Máte doma také nějaké speciály?

Moje kompletní sbírka knih W.I.T.C.H.

15. července 2015 v 14:06 | Will |  Moje časopisy a knihy W.
V dnešním článku bych vám chtěla představit moji kompletní sbírku knížek Witch. Opět mám úplně všechny knížky co kdy vyšly v České republice. Od diářů po různé příběhy a komiksové příběhy. Dále příručky, různé testy, ale to vše uvidíte podrobněji pod celým článkem. Na konec chci říct, že mám doma přesně 100 knížek Witch :)

Neobyčejný začátek W.I.T.C.H.

15. července 2015 v 10:59 | Will |  W. - Zajímavosti

NEOBYČEJNÝ ZAČÁTEK W.I.T.C.H. ANEB JAK ZAČALAY A JAKÉ BYLY V DOBĚ JEJICH SLÁVY

Tvůrce z Disneyova okruhu napadlo vytvořit komiks pro starší děvčata. Jeho hlavní hrdinkou se měla stát kachna Daisy, která přijela do Los Angeles a příjde tam na stopu záhadných událostí. Námět příběhu se dostal k italským kreslířům a tam jej spatřila Elisabette Gnone. Navrhla, aby místo kačen byla v komiksu děvčata s neobyčejnými schopnostmi. Načrtla scénář, který se stal opravdovým hitem. Takže místo dalšího příběhu s kachnami máme Witch!

Některá jména hrdinů Witch mají velice zajímavý původ.

Fobos - z řeckého ,,phobos" - strach, obava. Z něj pochází slovo ,,fóbie" Fobos byl jeden z řeckých bohů, syn Arese (boha války). Fobos je také název jednoho z měsíců planety Mars.
Will - čili Wilhelmina - je ženská obdoba jména Wilhelm. Pochází ze starogermánských slov wil helm - čili ,,odhodlaný obránce". Skvělé jméno pro strážkyni Velké Sítě? - viďte?
Irma - z germánského slova ,,irmen" - celek, universum.
Taranee - čti Taraní - málo známé perské jméno (orug. Tereneh). Znamená ,,zpěv" nebo ,,píseň".
Cornelia - čti Kornelia - z Italského Cornu - roh. Pochází ze jména římské rodiny Korneliů.
Hay-Lin - jméno čínského původu. Lin je jedno z nejpopulárnějších čínských jmen. V této vzdělané zemi se všichni oslovují jménem a přijímením.

W.I.T.C.H. V ČÍSLECH

  • První komiks vznikl v roce 2001 v italském Miláně.
  • V Česku bylo zatím vydáno 1296 stránek měsíčníku Witch. (r.2004)
  • Klub Witch na webových stránkách má 3280 členů, z toho 203 je ze Slovenska, kde se Witch také prodává, a 46 z Polska. (r. 2004)
  • Romány a komiksy Witch vycházejí ve 47 zemích, mj. v Číně, Japonksu, Rusku, Řecku, Brazílii a na Filipínách.
  • Chystá se slet fanoušků a příznivců Witch. Těšte se! (r. 2004)
Witch vychází v různých zemích. Vlastně jen komiks je všude stejný. Obsah zbývajících stránek je v různých zemích různý. Například v bulharském a italském časopisu jsou především informace o módě, stylu Witch a lásce. V německém vydání z každé stránky čiší magie - čáry, věštby a duchové jsou vůdči témata tohoto časopisu. Často píšete, že kresba komiksu Witch vám připomíná styl mangy. Japonci však prohlásili, že kresby jsou málo mangové a nakreslili svou verzi dobrodružství Čarodějek! Možná z nich brzy otiskneme ukázky!

MAGICKÉ MÍSTO

Mezisvět - to je jeden ze světů, jehož obyvatelé mají různé schopnosti. Někteří mohou libovolně měnit svou podobu a vydávat se např. za různé pozemšťany. Hlavním městem, které zaujímá skoro celou plochu Mezisvěta je Meridian - založený pradědečkem Elyon Escanorem, který pocházel z Británie. Bohužel za Fobosovy vlády město hodně upadlo a žádostivý kníže pohltil skoro vešekrou magickou energi jeho obyvatel. Chtěl ji využít k dobytí jiných světů a zničení Velké Sítě.

Informace poskytnuty z časopisu 1/2004

Cosplay W.I.T.C.H. 2015

14. července 2015 v 10:02 | Will |  Fotogalerie fanoušků
Zde můžeme vidět i Blunka :D Asi ručně vyrobeného :D

Kdo kreslí W.I.T.C.H.? - Giada Perissinotto

11. července 2015 v 13:50 | Will |  Autoři W.

KDO KRESLÍ W.I.T.C.H.? - GIADA PERISSINOTTO

Jmenuji se Giada Perissinotto, narodila jsem se 5.ledna 1973 v Římě. Od malička miluju komiksy Walta Disneye a japonské kresby. Studovala jsem na Akademii módy a odívání. Kolem roku 2000 jsem začala rozvíjet svůj styl spojený s manga. Tehdy vznikl můj první komiks "Země lidí". Dva roky pracuji v italské redakci měsíčníku W.I.T.C.H., pro který kreslím komiksy i jiné obrázky.
Je ,,Witch" v Itálii populární?
Giada: A jak! Je to nejpopulárnější komiks v Itálii! Dokonce předstihla i Topolina, což je italský Kačer Donald!
Jsi podobná některé z Čarodějek?
Giada: Vzhledem se nejvíce podobám Cornelii. To ji jsem nakreslila jako první! Nejraději mám ale upovídanou a veselou Irmu. Ona vždy říká, co si myslí, dělá srandovní obličeje a když je smutná, klidně se rozpláče. Myslím, že Irma je v Itálii nejpopulárnější postavou komiksu.
Jsi jedna z kreslířek W.I.T.C.H. Kreslíš část komiksu nebo celý časopis?
Giada: Každé číslo časopisu připravují dva lidé. Jeden si rozplánuje komiksové obrázky do čtverců a vytvoří obálku. Druhý kreslí a zpracovává vnitřní ilustrace. To je vlastně moje práce.
Na sletu W.I.T.C.H. ve Varšavě jsi se setkala s tisíci nadšených čtenářek. Nezaskočilo tě, jak je komiks populární za hranicemi země svého původu?
Giada: Od polské redakce jsem věděla, že Čarodějky jsou velice oblíbené! Ale ještě nikdy jsem neviděla tolik holek na jednom místě (smích!) Věřím, že i do Prahy přijede tolik nadšených fanoušků!
Giada se těší na setkání s vámi na Prvním velkém sletu W.I.T.C.H. v České republice 1.května ve Veletržním paláci v Praze!

Informace poskytnuty z časopisu 6/2004


Moje kompletní sbírka časopisů W.I.T.C.H.

7. července 2015 v 15:05 | Will |  Moje časopisy a knihy W.
Ahojky, dnes jsem si zase po dlouhý době začala číst moje starý časopisy Witch a když jsem je už měla vytažené ze složek, které mám ve své Witch knihovničce, tak jsem si řekla, že můžu nafotit moji komletní sbírku časopisů Witch. Mám doma úplně všechny časopisy Witch co kdy vyšly a ani jedno číslo mi nechybí. Jsem tak strašně moc ráda, že je mám všechny, protože tohle jsou moje vzácné poklady a hlavně ty nejstarší ročníky. Máte doma také všechny časopisy? Mám doma celkem 227 časopisů Witch.

!!!Blog slaví 5.let!!!

5. července 2015 v 7:00 | Will |  Ostatní
Zdravím všechny návštěvníky mého milovaného bločku, který právě dnes 5.července 2015 slaví 5 narozeniny. Samé magické čísla 5 XD. Je to až neuvěřitelné, že už jsem tu 5 let, není to možné jak ty časy tolik letí. Jen díky vaší návštěvnosti, komentářům a vášnivým čtenářům tento blog stále je. Bohužel v dnešní době nejsou skoro žádné blogy Witch jen naše "staré generace" a pár "nové generace" (jestli mohu takto nazvat), protože většina lidí na svém blogu nevydržela dlouho a zabalila to hodně brzo. Já chci jen připomenout, že já tu na blogu jen tak neskončím i když v posledních měsících aktivita byla hrozná, ale toho času není tolik a ještě do toho škola. Přece mi není tolik kolik bývalo XD. Tak já bločku jen popřeji všechno nejepší a ať tu je co nejdéle!!